وقایع استرابادیه

گاه نگاری های شخصی من

ایستگاه پرماجرا
ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٠/۱۱  کلمات کلیدی:

مجادله از آنجا شروع شد که رانندگان تاکسی مدعی بودند مکانی که فرد خودرویش را در آنجا متوقف کرده متعلق به آنهاست و احدی حق پارک در آن محدوده را ندارد. راننده از همه جا بی خبر هم که به نظر می رسید منتظر کسی است، با آنها درگیر شده بود. گفت و گوآن چنان بالا گرفت که کار از درگیری لفظی به درگیری فیزیکی تبدیل شد. زد و خورد بین صاحبان تاکسی و راننده بینوا تازه شروع شده بود که همسر مرد از راه رسید و ماجرا فیصله پیدا کرد.

 

کسبه اطراف ایستگاه تاکسی ابتدای خیابان شهدا هر هفته شاهد اتفاقاتی از این دست هستند. این ایستگاه در ابتدای خروجی شمالی میدان اصلی شهر واقع شده و روزانه بخش زیادی از بار ترافیک شهر را حمل می کند.

ارائه خدمات حمل و نقل درون شهری مسافرین به خیابان های گرگانجدید، سی متری، ترمینال و شهرک های شمال گرگان در این ایستگاه صورت می گیرد، اما متاسفانه معضلات ایجاد شده توسط آن بیشتر از خدماتی است که ارائه می دهد.

صرف نظر از مجادلات روزانه بین رانندگان هنگام سوار کردن مسافران که در تمام ایستگاه های گرگان امری طبیعی به حساب می اید، ترافیک سنگینی که به دلیل نامناسب بون مکان این ایستگاه وهمچنین عدم توجه رانندگان به قوانین راهنمایی و رانندگی ایجاد شده، آمد و شد را در خیابان پر تردد شهدا با مشکلات جدی رو به رو کرده است

علیرغم فاصله بسیار کم بین سرویس ها و میدان شهرداری، اکثر رانندگان برای دور زدن و ورود به ایستگاه هرگز از این میدان استفاده نمی کنند و به جای آن از روی خط ممتد عبور کرده و دور می زنند. این بی توجهی رانندگان به قوانین و مقررات به دفعات موجب بروز حوادث و مصدومیت های جدی شده است.

اما مشکلات به همینجا ختم نمی شود. در ساعات پرتردد خیابان، هنگامی که مسافران زیادی در حال آمد وشد در این مسیر هستند و ایستگاه پراز تاکسی و یا حتی سرویس های شخصی است، رانندگانی که تازه به ایستگاه بازگشته اند و در انتظار فرصت مناسب برای قرار گرفتن در صف تاکسی ها هستند، بدون توجه به مقررات و همچنین ترافیک سنگین خیابان به صورت دوبله در مسیر اصلی توقف می کنند. عکس العمل تند این رانندگان نسبت به اعتراض خودرو های پشت سر نیز در نوع خود بی نظیر است که این موضوع نیز بارها منجر به درگیری های شدید خیابانی شده است.

محل قرار گیری صف تاکسی ها در این ایستگاه به گونه ای است که درب ورودی بانک ملت و کوچه مجاور آن را به طور کامل مسدود کرده و علاوه بر ایجاد اختلال در رفت و آمد خودرو های ویژه حمل پول، ورود به کوچه را برای اهالی آن منطقه  نیز با مشکلات جدی رو به رو کرده است.

 این ایستگاه پر ماجرا صرف نظر از مشکل ترافیکی ودرگیری های پیاپی رانندگان، مشکلات امنیتی متعددی را نیز برای اهالی و کسبه محل ناشی شده است به گونه ای که رخ دادن حوادث فوق الذکر در این منطقه تبدیل به یک امر روزمره شده است و روزی نیست که رهگذران و ساکنان این محدوده شاهد درگیری هایی به بهانه های مختلف نباشند.