وقایع استرابادیه

گاه نگاری های شخصی من

تصادف قبل عید و چند نکته
ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٠/۱٢/٢۸  کلمات کلیدی: گرگان ، استراباد ، فرهنگ

حدود ساعت 12:30 دقیقه امروز بر اثر صدای برخورد شدید که از خیابان اومد از جام پریدم و به سرعت به سمت پنجره رفتم. یک تاکسی پیکان و پژو 405 با هم برخورد کردن و به شدت آسیب دیدن .خدا رو شکر با هم جر و بحث و دعوا نداشتند. الان که دارم این اتفاق رو توی وبلاگ بازگو می کنم تازه پلیس رسیده. (حدود ساعت 13:10)

این مطلب رو صرفا به خاطر اتفاق که افتاده ننوشتم. چند تا نکته مورد نظرم بود که الان مناسب دیدم بازگو کنم.

1- دوربرگردان حافظیه (رو به روی پاساژ زرتشت) یکی از پر حادثه ترین نقاط شهر است. به شخصه حداقل روزی یک تصادف در این محل می بینیم. در روز 5 شنبه هم دقیقه 3 تصادف با فاصله دو یا سه دقیقه پشت هم در این محل رخ داد و اکثر تصادف ها با درگیری و زد خورد همراه است.

2- در ساعات شلوغ روز به خصوص غروب ها که زمان خرید است بعلت نبود محل پارک برای شهروندان معوملان دو و گاها سه ردیف خود رو در مقابل پاساژ زرشتت در دو طرف خیابان پارک می کنند. در صورتی که این محل پارک بعلت قرار گیری در نزدیکی دوربرگردان سرتاسر پارک مطلقا ممنوع می باشد. یعنی حتی برای چند دقیقه هم نمی توان پارک کرد.

3- در صحبت با تعدادی از مامورین پلیس راهور و مسئولین در مورد عدم اعمال قانون در این زمینه ها اعلام کردند که نمی توان به مردم به خصوص در ایام نوروز سخت گرفت. زیرا .....!

نتیجه گیری:

1- در مورد تصادف اولی بگم که بعد از حضور پلیس تازه دو راننده یادشون اومد باید با هم درگیر بشن!!! تاکسی بنده که با سرعت میومد و لی مقصر نبود باید کلی ضرر کنه تو این ایام. دم عیدی کلی از وقتشو باید برای تعمیر ماشینش بذاره

2- دوباره در مورد تصادف اولی: راننده پژو بهدون نگاه کردن به خیابان و خودرو ها از لاین کم سرعت بلوار وارد لاین سرعت شد تا دور بزند در صورتی که 150 متر قبل از رسیدن به بریدگی باید راه نما زد و سرعت رو کم کرد و به بلوار وسط نزدیک شد. اولا که این کار خلاف مقررات است. دوم این که حالا که داری خلاف دور میزنی چرا دقت نمی کنی! به قول شهروندان عزیر معلوم نیست که به این گواهی نامه داده!!! ( فقر فرهنگی)

3- معمولا تصادف که میشه همه دوست دارند دست به یقه بشن. تا به حال فکر کردین چه فایده ای داره و چه مشکلی رو حل می کنه این دست به یقه شدن؟؟؟؟ (بازم فقر فرهنگی از نوع خیلی خیلی شدید)

4- چرا باید در جایی که پارک مطلقا ممنوع است دو یا 3 لاین خودرو پارک کنن؟ به نظر شما مشکل از کجاست؟ مقصر کیه؟

در این زمینه من چند نفر رو مقصر می دونم. اول شهرداری برای این که میاد مجوز پاساژ میده لب خیابان شلوغی مثل ناهار خوران و نزدیک دور برگردان. بعد این پاساژ پارکینگ نداره؟؟؟؟ خب چرا نداره؟ چرا مردم باید وقتی می رن خرید لب خیابان پارک کنند؟ پول این پارکینگ های پاساژهای میلاد نور و مروارید و مرصل و ... چی شد؟ کجا رفت؟ اصلا نوش جان!!! چرا جاش پارکینگ نمی سازید؟

دوم مردم که میدونن اینجا پارک ممنوعه ولی باز از خونشون که دو کوچه پایین تره ماشین میگیرن میان شالیکوبی و ناهار خوران خرید و درست زیر تابلود بدون توجه به اون تابلو پارک می کنن. نکن برادر من. نکن خواهر من. ماشین نیار. بابا به خدا کل شهر دو قدم راهه. موقع بارون هم، هم تاکسی!!!!! هست هم آژانس هم اتوبوس. (البته اگه به جای امید به تاکسی با خود چتر بیاری و پیاده بری بیشتر خوش میگذره....دلیلشو بعدا می گم) ( اینم یه جورایی مربوط به فرهنگ میشه)

سوم پلیس راهور که میدونه مردم تخلف می کنن. میدونه که جریمه زیاد شده تا مردم تخلف نکنن. ولی دلش به حال مردم میسوزه و میگه دم عیدی جریمه نشن. چون بازارها گرونه و اگه قرار باشه 50 هزار تومان هم جریمه بشن دیگه چیزی ته جیبشون نمی مونه تا خرید کنن.

چهارم و پنجم و ششم هم میشه اضافه گویی....همینا درست بشه قسمت زیادیش حله