وقایع استرابادیه

گاه نگاری های شخصی من

گرگان نیوز وارد سال چهارم شد
ساعت ۱٢:٢٤ ‎ق.ظ روز ۱۳٩٢/٦/۱۱  کلمات کلیدی: گرگان ، استراباد ، روز گرگان ، وبلاگ نویسان گرگان دوست

حضور گسترده علاقه مندان به گرگان در فضای مجازی طی سالیان گذشته تاثیر فراوانی در تصمیم گیری های مدیران بخش های مختلف گرگان داشته است. در بسیاری از موارد که اکثر آنها در خاطر گرگانی های ثبت شده است حمایت فعالان مجازی از منافع این شهر باعث شده تا تصمیم گیری مدیران تحت شعاع این مطالب قرار بگیرد. جلوگیری از ساخت و ساز در زیارت، جلوگیری از تخریب باغ کشاورزی، جلوگیری از تخریب بافت تاریخی گرگان و ... از موارد شاخص این حمایت ها است.

در این میان سایت هایی هم وجود داشتند که با حمایت از مطالب تولیدی وبلاگ نویسان نقش کلیدی در انعکاس مطالب آنها و تاثیر پذیری آنان داشتند. گرگان نیوز یکی از این سایت ها است.

امروز که مطالب آرشیوی این سایت را می خواندم متوجه شدم اولین مطلب این سایت در شهریور 89 نوشته شده است.

اولین روزهای کاری گرگان نیوز البته با مدیریت ان زمان را از اینجا بخوایند.

گرگان نیوز در شهریور 89 بیش از 100 مطلب در زمینه های مختلف استان و از منابع مختلف تولید کرده است. گرگان نامه، گرگان ما، گروه کوه نوردی دماوند، مهر و فارس و وبلاگ اقایان شاهینی و رضایان از جمله منابعی است که گرگان نیوز بیشتر از آنها استفاده کرده است.

البته گرگان نیوزِ محسن صامت با راه اندازی لینکدونی وبلاگ ها توانست مخاطبان زیادی را جذب کند و به همین دلیل در سال 90 با تاثیر گذاری در حضور برای اولین جشنواره وبلاگ نویسی در مراسم اختتامیه جشنواره از وی تقدیر شد.

در شهریور 90 متاسفانه خبرخوان گرگان نیوز تقریبا از کار افتاده بود و موجی از انتقادات را برای راه اندازی دوباره آن تحمل می کرد ولی عین حال توانست با حدود 90 مطلب همچنان حضور را بعنوان تنها پایگاه اطلاع رسانی گرگان و استان حفظ کند.

در این دوره با توجه به خرابی خبرخوان گرگان نیوز تلاش خود را بیشتر بر استفاده از مطالب وبلاگ ها گذاشت و سعی کرد در کنار انتشار آنها به معرفی وبلاگ های جدید بپردازد که این اقدام سهم بسزایی در نزدیکی وبلاگ نویسان استان به یکدیگر داشت.

گرگان نیوز در شهریور 91 کمتر از 20 مطلب منتشر کرد. امسال تا روز 11 ام 15 مطلب منتشر  کرده است که البته 4 مطلب از آن به حامیان توسعه گرگان مربوط می شود.
امید است چهارمین سال گرگان نیوز بر خلاف روندی که در سال های گذشته در پیش گرفته سیری صعودی داشته باشد و بتوانند همانند گذشته نقش پررنگ خود را در میان کاربران فضای مجازی گرگان پیدا کند.
هنوز هم هستند افرادی مثل من که به این سایت علاقه دارند و هر روز آن را مطالعه می کنند.