برنامه های روز گرگان اعلام شد

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای شهر گرگان گفت: در آستانه نزدیک شدن به روز گرگان و20 شهریور  برنامه های گرامی داشت این روز در یکصد و نود و هشتمین جلسه کمیسیون فرهنگی و اجتماعی اعلام شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی شورای شهر گرگان، مهندس چراغعلی با اشاره به اینکه در سال 1389 با تصویب شورای اسلامی شهر، بیستم شهریور ماه روز تغییر نام شهر اِستِراباد به گرگان در سال 1316 خورشیدی، روز گرگان نام گرفت، افزود: روز گرگان یادآوری سرمایه‏ های فرهنگی و اجتماعی این شهر و در یک کلام پیش نیاز توسعه پایدار برای آینده است.

وی با بیان این مطلب که در یکصد و نود و هشتمین جلسه این کمیسیون گزارشی از برنامه های روز گرگان در سال جاری توسط رئیس ستاد برگزاری ارایه شده است، اظهار داشت: تا کنون شش کمیته فرهنگی ورزشی، معماری، زیباسازی و بافت تاریخی، محیط زیست و جغرافیا، آموزش، منزلت اجتماعی و حقوق شهروندی و سلامت و بهداشت محیط و روان و تبلیغات و اطلاع رسانی برای برگزاری مراسم روز گرگان تشکیل شده است.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای شهر گرگان در ادامه تصریح کرد: برگزاری همایش «گرگان پایتخت بسکتبال ایران»، انجام مسابقه های فرهنگی در محلات و ارایه بسته های فرهنگی و آموزشی همراه با اهدای جوایز در پارک های محلی، جشن پرواز بادبادک ها، همایش گرگان پژوهی و برگزاری نمایشگاه عکس در یکی از محلات گرگان از برنامه های پیش بینی شده در کمیته فرهنگی ورزشی ستاد بزرگداشت روز گرگان می باشد.

مهندس چراغعلی همچنین یادآور شد: پیگیری مصوبه شورای شهر در خصوص خرید یکی از خانه های تاریخی شهر گرگان در هر سال، میزبانی از فرهیختگان حوزه معماری و نشست تخصصی در مورد معماری و بافت تاریخی گرگان بازدید رایگان از موزه گرگان، کاخ موزه و موزه امیرلطیفی نیز از برنامه های پیش بینی شده کمیته معماری زیباسازی و بافت تاریخی است.

به گفته وی کاشت نمادین درختان بومی در محلات، صدور نمادین شناسنامه برای درختان شهر، جایگزینی شمشاد بومی در فضای سبز شهری و هم اندیشی آسیب شناسی فضای سبز با همکاری سازمان پارک ها با تمرکز بر ناهارخوران نیز از برنامه های کمیته محیط زیست و جغرافیا می باشد.

این عضو شورای شهر گرگان در ادامه اظهار داشت: بازدید و دیدار با فعالان اجتماعی شهر گرگان جهت مشارکت مردمی بیشتر در برگزاری مراسم، معرفی و شناسایی اساتید دانشگاه ها و تجلیل از پیشکسوتان عرصه علم و ادب، نشست با انجمن دوستداران کودک و مدیران مهدهای کودک گرگان جهت جذب مشارکت و آموزش در حوزه کودکان، آماده کردن مطالب آموزشی و حقوق شهروندی در قالب بسته های فرهنگی و
راه اندازی کارگروه ویژه سالمندان و پیشکسوتان از برنامه های کمیته آموزش، منزلت اجتماعی و حقوق شهروندی است.

چراغعلی در ادامه خاطر نشان کرد: برگزاری همایش تجلیل از فعالان حوزه سلامت و بهداشت در قالب تجلیل از بهداشتیاران، کارگاه آموزشی سلامت و بهداشت با حضور متخصصین امر در راستای دستیابی به سلامت پایدار در جامعه و معرفی و تجلیل از پیشکسوتان و اولین ها در حوزه بهداشت نیز از برنامه های پیش بینی شده کمیته سلامت، بهداشت محیط و روان می باشد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورای شهر گرگان همچنین نصب بنر و اطلاع رسانی در شهر، هماهنگی با انجمن وبلاگ نویسان برای اطلاع رسانی در فضای مجازی، تهیه لوح فشرده در مورد جاذبه های گرگان، تهیه و انتخاب لوگو و پوستر و تندیس روز گرگان، ساخت کلیپ ویژه روز گرگان و ساخت مستند روز گرگان را از برنامه های کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی عنوان کرد.

مهندس چراغعلی در پایان خاطر نشان کرد: در این جلسه همچنین گزارشی از عملکرد شورای راهبردی شهر الکترونیک گرگان در خصوص برنامه های صورت گرفته نیز ارایه شده است که در راستای آن بر ضرورت توسعه زیر ساختی شهر الکترونیک و توسعه ارایه خدمات الکترونیکی تاکید شده است.

 

منبع: سایت رسمی شورای اسلامی شهر گرگان

/ 3 نظر / 17 بازدید
پسر گلم

اميدوارم با تدابير و تمهيدات لازم تمام برنامه ريزي‌ها به خوبي پيش بره!! بدون هيچ گونه كمي و كاستي!! اگه اين مهندسي اخلاق در همه جا ريشه بدواند چه شود!! ماجراهاي تاكسي سواري هم جالب بودن! بابا مگه از خارج اومدي نميدوني بايد كمربند رو از ساعت 7 شب ببندين تازه اگه مامور بود!! اگرم نبود ميتوني حتي چراغ قرمز رو هم رد كني مثل همين آقاي راننده‌اي كه ما هر روز صبح مجبوريم سوار تاكسيش بشيم و بريم سركار!![ناراحت]

maryam m.b.n

پس اینطور که به نظر میرسه قراره روز 20 شهریور اتفاقای خوبی بیوفته.

هدایتی - جهانشاهی

بهترین کار همون درختکاری و شناسنامه دار کردن اوناس ممنون از نظرتون و مطالبتون