آغاز دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان با هدف گرامیداشت روز گرگان و با شعار "گرگان سرزمین دوست داشتنی ما" آغاز شد.

دبیر دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان گفت: این جشنواره با مشارکت سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان، کمیته گرامیداشت روز گرگان، انجمن وبلاگ نویسان گرگاندوست، و ... برگزار میشود و اهداف آن عبارت است از؛ استفاده بیش از پیش از فضای مجازی در جهت معرفی گرگان، ترویج فرهنگ گرگاندوستی، سوق دادن وبلاگ نویسان در جهت پرداختن به موضوعات مرتبط با گرگان، تحقق بخشی از اهداف شهر الکترونیک گرگان، و گرامیداشت روز گرگان.

مهندس علی نصیبی اظهار داشت: علاقمندان به شرکت در این جشنواره می توانند از تاریخ 28 مرداد تا 14 شهریور 91 با مراجعه به سایت جشنواره و اطلاع از قوانین در نظر گرفته شده، با ثبت مطالب مرتبط با موضوعات جشنواره در این رقابت شرکت کنند.

وی خاطرنشان کرد: شرکت کنندگان در جشنواره می توانند با یک تا پنج اثر وبلاگی که میتواند مرتبط با یک یا هر پنج موضوع جشنواره بوده و در فاصله زمانی یک فروردین 91 تا 14 شهریور سال جاری تولید شده باشد در جشنواره شرکت کنند.

دبیر دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان گفت: نوآوری و خلاقیت در آثار تولید شده، ارتباط کامل مطلب با موضوعات جشنواره، تولیدی بودن آن، ایجاز در نوشتار، استفاده از تصویر یا تصاویر مرتبط، گرافیک مناسب وبلاگ، قابل دسترس بودن مطالب در بازه زمانی کوتاه، تعداد بازدیدها، پویایی نظرات، نبود غلط تایپی و املایی، به روز رسانی مستمر و منظم وبلاگ، و .... در ارزیابی برای انتخاب آثار برتر مدنظر خواهد بود.

علی نصیبی یادآور شد: هر فرد فقط میتواند با یک وبلاگ در مسابقه شرکت کند و مطالب معرفی شده برای شرکت در رقابت میبایست از سوی نویسنده وبلاگ تولید شده باشد و مطالب کپی شده صِرف در جشنواره شرکت داده نخواهند شد. همچنین در صورت استفاده نویسنده از منابع حتما میبایست ذکر شود در غیر این صورت مطلب پیش از مرحله قضاوت حذف خواهد شد.

وی اظهار داشت: همچنین کلیه آثار شرکت داده شده در جشنواره میبایست در صفحه اول وبلاگ فرد به نمایش گذاشته شود. اعضای تیم برگزاری جشنواره نیز نمی توانند در بخش رقابتی حضور یابند.

علی نصیبی گفت: مطالب ارسالی میتواند در قالب گزارش، مقاله، تحلیل، دلنوشته، خاطره، و ... باشد و وبلاگهای شرکت کننده از لحاظ محتوا و فرم میبایست تابع قوانین کشور باشند.

دبیر دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان یادآور شد: پس از ثبت نام افراد و ذکر مشخصات و مطالب مدنظر فرد جهت شرکت در جشنواره، صحت ثبت نام یا نقایص برای آنان از طریق نشانی ایمیل عنوان شده ارسال خواهد شد که ضروری است افراد به فوریت نسبت به رفع نقیصه های احتمالی اقدام تا مطالب آنان به مرحله قضاوت راه یابد.

وی خاطرنشان کرد: با انتخاب هیئت داوران سه اثر برگزیده در هر موضوع انتخاب و افراد برتر تشویق خواهند شد. نفرات اول، دوم و سوم هر موضوع به ترتیب میبایست 60 و 50 و 40 امتیاز از مجموع 100 امتیاز هیئت داوران را کسب نمایند.

علی نصیبی افزود: هر فرد تنها در دو موضوع میتواند به عنوان برنده معرفی شود و در صورت قرار گرفتن فرد بین نفرات اول تا سوم در چند موضوع، دو موضوعی که فرد بالاترین رتبه را در آنها کسب کرده ملاک خواهد بود.

دبیر دومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان گفت: نویسندگان سایت های منطقه نیز میتوانند با ارسال مطالب تولیدی مرتبط با موضوعات جشنواره، در این رقابت شرکت نمایند.

ایشان اظهار داشت: شرکت فرد در جشنواره به منزله پذیرش قوانین، رقابتی بودن جشنواره، احترام به نظر هیئت داوران خواهد بود.

موضوعات جشنواره

جاذبه های فرهنگی و گردشگری گرگان:

- بافت تاریخی و معماری

- اماکن گردشگری

- بناهای تاریخی مذهبی

- جاذبه های طبیعی

- عناصر گرگان تاریخی همچون دیوار تاریخی گرگان، خلیج گرگان، رود گرگان، دشت گرگان، و ....

- و ....

فرهنگ بومی گرگان:

- آداب و رسوم

- آئین ها

- گویش

- بازی های محلی

- صنایع دستی

- و ....

توسعه پایدار گرگان:

- توسعه شهری همچون توسعه پارک ها و فضای سبز، زیباسازی شهر، مدیریت ترافیک، مدیریت شهری، ساخت و ساز، و ...

- سرمایه گذاری

- حمل و نقل و ارتباطات همچون توسعه راهها، جاده های برون شهری، خطوط ریلی، ناوگان هوایی، و ...

- توسعه دانشگاه ها و آموزش عالی

- صنعت

- بهداشت و درمان

- محیط زیست و منابع طبیعی

- و ....

ورزش گرگان:

- وضعیت رشته های مختلف ورزشی در گرگان

- پتانسیل های ورزش گرگان

- معرفی تیم های ورزشی

- و ....

چهره ها:

- مشاهیر و نام آوران پیشین یا معاصر

- شهدا و ایثارگران و خانواده های آنان

- خیرین و نیکوکاران

- افراد تلاشگر

- شهروندان فداکار

- چهره های تاثیرگذار

- و ....

مطلب ارسالی از سوی افراد میبایست با موضوعات جشنواره مرتبط باشد.

علی نصیبی افزود: سه داور انتخاب شده از سوی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری گرگان و دبیرخانه جشنواره جهت قضاوت و ارزیابی آثار جهت شفاف سازی بیش از پیش کار، طی روزهای آینده معرفی خواهند شد.

افراد علاقمند جهت کسب اطلاعات تکمیلی و .... میتوانند به سایت جشنواره به نشانی www.gorganblog.ir   مراجعه نمایند.    

/ 5 نظر / 21 بازدید
موذن

[گل]عیدتان مبارک[گل] شادوتندرست باشید[گل]

بازاریاب

دوست عزیز سلام اگر تمایل دارید مدیریت قوی تری بر وبلاگ خود داشته باشید،امکانات بیشتری به مخاطبین خود ارائه نمایید و یا یک گام بزرگ برای ورود به دنیای وب مستران بردارید ما توصیه می کنیم همین امروز از امکانات رایگان ارائه شده توسط تیم اندیشه ی برتر نهایت بهره را ببرید و با تبدیل وبلاگ خود به وب سایت خواسته های خود را محقق کنید. هم اکنون اقدام کنید و از امکانات دامین و هاست رایگان برخوردار شوید http://designer.moshakhasat.com همچنین در صورتی که تمایل دارید از طریق وبلاگ خود کسب درآمد کنید آدرس زیر را نیز حتما ملاحظه بفرمایید http://www.moshakhasat.com/index.php?route=information/information&information_id=9 با تشکر 1345447561.43

موذن

[گل]با مطلب توفیق دیدار با مقام رهبری آرزوی دیرین گلستانی ها به روزم [گل]

گنجی

عید سعید فطر مبارک iهمیشه پایدار باشید

سمیه گل بینی مفرد

گرگان تئاتر سلام دوست عزیزم با افتخار به جشن تولد یک سالگی وبلاگ گرگان تئاتر دعوتید منتظر حضور گرمتون هستم