عرب های مقیم مازندران و خلیج تا ابد گرگان

یادم هست قدیم تر ها وقتی انتهای اخبار آب و هوای شهر های مختلف سرزمین ما ایران را اعلام می کرد، اسم سه جزیره که مرکز استان نبودند همیشه نظرم را جلب می کرد. تنب بزرگ و کوچک و ابوموسی. شاید اوایل زیاد کنجکاو نبودم، اما بعد ها متوجه شدم که بعلت زیاده خواهی و دست درازی عرب های حاشیه خلیج فارس برای تصرف مالکیت این سه جزیره، نام آن ها را در هواشناسی در کنار سایر مراکز استان ها اعلام می کنند تا مردم سرزمین ما هم با این سه جزیره که جزو تمامیت ارضی کشور ماست و وظیفه تک تک ما ایرانیان است که از آن ها محافظت کنیم، بیشتر آشنا شوند.

حدود سال 84 بود که شیطنت عرب ها ادامه پیدا کرد و به جای نام خلیج«همیشگی» فارس از نام جعلی خلیج ع.ر.ب.ی استفاده کردند. تعدادی از رسانه های غربی و سرویس ها اطلاع رسانی وابسته به آن نیزاز این فرصت سواستفاده کردند و البته با هزینه های زیادی که اعراب خرج کردند سعی کردند این نام جعلی را در دنیای مجازی گسترش دهند. غافل از این که طرف حساب آن ها ایران و ایرانی بود. نه یک کشور عربی.

به خوبی یادم هست که همه ایرانی ها به صورت یک دست و هماهنگ جلوی این جو سازی رسانه ای ایستادند و همچنان نیز این ایستادگی پابرجاست. ایجاد گروه های حمایت از نام خلیج فارس، رای گیری و امضا های اینترنتی، انتشار تصاویر و نقشه های قدیمی به عرب ها اجازه نداد بتوانند با منابع مالی، اصالت یک سرزمین کهن را به نام خود عوض کنند و این خلیج همچنان فارس است و همچنان جزوی از سرزمین کهن ماست.

چند روز پیش وقتی به عادت همیشگی که تعدادی از وبلاگ ها گرگانی را مطالعه میکردم، به وبلاگ گرگان ما سری زدم. مطلب "آشوراده و میانکاله ؛ استدلال تاریخی و قانونی یا هیاهو و زورگویی ؟" نظرم را جلب کرد.

همان پاراگراف اول شکه شدم و باور نکردم. سریع به منابع خبر های ذکر شده در انتهای مطالب رفتم تا از اصل مطلب با خبر شوم. درست بود. ولی هنوز باور نداشتم.

صادقعلی رنجبر-عضو هیئت علمی دانشگاه در وبسایت شمال نیوز با استفاده از صفت ها و عباراتی همچون درازدست ، هواپرست ، متصرف عدوانی ، جریان مزمن نسبت به ما گلستانی ها و گرگانی ها سعی کرده با ایجاد جو سازی رسانه ای و گل آلود کردن آب، ماهی بگیرد.

هرچه به انتهای مطالب نزدیکتر می شدم بیشتر تعجب می کردم. واقعا شک کرده بودم که این حرف ها و عکس العمل های یک هموطن و یک ایرانی است. چطور می شود همسایه دیوار به دیوار استان ما که از خون و رگ ماست، و در همین سرزمین کهن زندگی می کند، در مورد استان همسایه خود، در مورد هموطنان خود و به عنوان یک مسئول در مورد مردم کشور خود اینگونه اظهار نظر می کند. به جای آوردن استدلالو برهان برای مالکیت خلیج همیشه گرگان دست به فحاشی، توهین و زورگویی بزند. نمی دانم در مور ما چه فکر می کند. اما هرچه هست باید بداند ما همان ایرانیانی هستیم که وقتی برای اولین بار نام جعلی در مورد خلیج فارس شنیدیم دست به کار شدیم. خوب یادم هست که تمام اساتید دانشگاه ما برای رای دادن به نام خلیج فارس و مخالفت با نام جعلی آن دانشجویان را تشویق می کردند. سایت های کامپیوتری دانشگاه ها و کافی نت ها به صورت رایگان این امکان را در اختیار کاربران قرار می دادند تا برای رای دادن اقدام کنند. رسانه ملی هم که بیکار ننشست و اخبار مربوط به آن را به همراه مستندات اطلاع رسانی میکرد. همه جا حرف از خلیج فارس بود. حتی اهالی هنر و موسیقی هم بیکار ننشستند.

با مطالعه این مطالب پیش گفتم شاید عرب ها وقتی از بیرون نتیجه نگرفتند، وارد سرزمین ما شدند تا با ایجاد تفرقه و از بین بردن اتحاد ما ایرانی ها از داخل به ما ضربه وارد کنند. گفتم شاید به مازندران سفر کرده اند تا در ابتدا با ایجاد جنگ رسانه ای داخلی و عوض کردن نام خلیج و دریای گرگان و همچنین مسائل مربوط به شبیه جزیره میانکاله و به فراموشی سپردن تاریخ کهن استراباد زمینه آن را ایجاد کنند تا کم کم همین داستان را سر خلیج تا ابد فارس پیاده کنند.

این عرب های مقیم مازندران باید بدانند که هر که هستند و از هر کجا که آمده اند، ما همان ایرانی با غیرت هستیم. ما همان مردم هستیم که جلوی زورگویی بین المللی آن ها ایستادیم. هیچ جو سازی روی ما تاثیر منفی ندارد. البته از شما تشکر می کنم که دوباره یادمان انداختید که خلیج گرگان هنوز خلیج گرگان است.

اما بدانید که هیچ کشوری و ابر قدرتی نتوانسته فکر توهین و تجاوز به تمامیت ارضی ما را داشته باشد. ما از تمامیت ارضی کشور پهناورمان ایران حمایت کردیم. حال چه برسد به استان عزیزمان، شهر کهنمان و هم چنین خلیج تا ابد گرگانمان


زنده باد گرگان و گرگانی

 

میانکاله ، خلیـــــــــــــج همیشه گرگان ، استان گلستان-تیر90

 میانکاله ، خلیـــــــــــــج همیشه گرگان ، استان گلستان-تیر90

 

توهین و جوسازی صادقعلی رنجبر در سایت شمال نیوز

 

استدلال منطقی و تاریخی علی نصیبی در وبلاگ شخصی اش گرگان ما

و همچنین وبسایت خبری شمال نیوز 

/ 9 نظر / 22 بازدید
پسر گلم

خليج هميشه فارس در كنار خليج تا ابد گرگان[گل] براي حفظ ارزشهاي جغرافيايي‌مان تمام تلاشمان را به كار مي‌گيريم!! از شمال تا جنوب[گل]

مریم نبوی

ما به هیچ وجه در مقابل این دست درازی کوتاه نخواهیم آمد[گل]

من می توانم

من هم گرگان را دوستدارم[گل]

...........

به احترام تاریخ غنی و فرهنگ باشکوه گرگان از جای خود برخیزیم .

امیررضا

طیب الله انفسکم و اعلی درجاتکم علیکم فی هم خالدون[نیشخند] زنده باد ایران،جاودان باد خلیج تا ابد گرگان[گل]