بیانیه هیات داوران نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

به نام خداوند بخشنده مهربان

بیانیه هیات داوران  نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

با سپاس از خدای متعال به دلیل توفیق در برگزاری نخستین جشنواره وبلاگ نویسی در گرگان و با تبریک میلاد دوازدهمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت ، ضمن تشکر از وبلاگ نویسانی که عاشقانه در جهت ترویج فرهنگ گرگان دوستی و توسعه این کهن بوم تلاش می کنند ، بیانیه هیئت داوران به شرح ذیل قرائت می شود:

1. هیات داوران با بررسی جمیع جهات ، در گام اول برگزاری نخستین جشنواره وبلاگ نویسی در گرگان با وجود نبود الگوی مشابه در منطقه را موجب تلاش بلاگرهای گرگانی جهت تولید مطالب کیفی و حرکتی موثر در جهت رونق وبلاگ نویسی در گرگان میداند

2.داوری آثار رسیده به دبیرخانه که 196 اثر در ده موضوع بود، با ریزبینی و دقت نظر خاصی آغاز گردید . در مرحله نخست آثاری که مطابق با معیارهای اولیه داوری بودند انتخاب شده و به مرحله دوم راه یافتند. در مرحله دوم داوران با تامل و دقت نظر بیشتری آثار را بررسی و نتایج نهائی را مشخص کردند و در مرحله سوم و پایانی رتبه بندی آثار مشخص شد.

3- هیات داوران و دبیرخانه جشنواره جهت برگزیده شدن آثار کیفی تر ، نسبت به تعیین حداقل امتیاز برای کسب رتبه های اول تا سوم هر موضوع اقدام کرد و بر این اساس تصمیم گرفته شد افراد جهت کسب رتبه های اول ، دوم و سوم هر موضوع حداقل 60 و 50 و 40 امتیاز کسب نمایند.

4- جشنواره امسال، به صورت ویژه به موضوعاتی خاص نظر داشت و بنابراین علاوه بر انتخاب آثار برتر هر یک از بخش های ده گانه، مقایسه ای نیز بین آثار هر موضوع صورت پذیرفت.

5. استقبال بی نظیر وبلاگ نویسان از جشنواره ، نشان دهنده علاقه جوانان وبلاگ نویس به دغدغه ها و موضوعات مرتبط با گرگان زمین است و به جاست مسئولان و مدیران شهرستانی و استانی ، ضمن توجه به محتوای وبلاگ های گرگان ، در جهت اجرایی کردن پیشنهادها و رفع دغدغه های بلاگرهای این دیار کوشا باشند.

6-  هیات داوران نخستین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان ، ضمن اذعان به رونق وبلاگ نویسی در گرگان و رشد کمی و کیفی وبلاگ های همشهریان گرگانی در سال های اخیر ، برگزاری دوره های آموزشی در زمینه های مختلف اعم از محتوا و نیز مسائل فنی را جهت بلاگرهای گرگانی با هدف افزودن بر تعداد وبلاگ نویسان سرزمین تاریخی گرگان و نیز غنای بیش از پیش  وبلاگ های کنونی ضروری میداند

7.آسیب مهمی که در حین مراحل داوری نمایان بود ، ضعف محتوا و کپی برداری توسط برخی وبلاگ نویسان است  به طوری که تعدادی از نویسندگان وبلاگ ها، به جای اتکا به ذهن خلاق خود ، از مطالبی که قبلا و به وسیله سایرین تهیه شده ، استفاده کرده بودند که البته بدون هیچگونه استثنا مطالب کپی برداری شده و نیز مطالب تولید شده در خارج از بازه زمانی اعلام شده بنا بر قوانین جشنواره کنار گذاشته شد.

8. استفاده از مطالب به صورت کپی نشان دهنده آن است که برخی وبلاگ نویسان ، علیرغم علاقه به وبلاگ نویسی ، توجه کافی به تولید خلاق و نوآورانه در این زمینه ندارند. چه بسا ذهن های جوان و کارآمدی که با اندکی تلاش و پشتکار، به شکوفایی می رسند و آثار بدیع و درخور تحسینی ارائه خواهند نمود.  هیات داوران جشنواره امیدوار است تمامی وبلاگ نویسان ، با تلاش و مطالعه کافی و تولید مطالب ، خود را برای تعمیق و ترویج فرهنگ گرگان دوستی در جامعه مجازی آماده ، و برگزار کنندگان این مسابقه را، در دور دوم آن دلگرم و امیدوارتر نمایند.

9-  توجه بیشتر وبلاگ نویسان گرگان به ایجاد شبکه وبلاگی ضروری است. ارائه لینک به سایر وبلاگ نویسانِ معتقد به فرهنگ گرگان دوستی  باعث تقویت جبهه وبلاگ نویسان علاقمند به توسعه گرگان و معرفی بیش از پیش فرهنگ ، تاریخ و استعدادهای گرگان در فضای مجازی خواهد شد.

10-  وبلاگ نویسی، نیازمند ارتباط جدی با مخاطب است. توجه بیشتر به نظرات مخاطبان و ایجاد ارتباط با مخاطب، موجب تقویت وبلاگ ها خواهد بود که لازم است وبلاگ نویسان ضمن توجه به نیاز مخاطب و سطح حوصله او از درج مطالب انبوه، ولی بدون مخاطب خودداری کنند.

11- به اعتقاد هیات داوران تداوم برگزاری این جشنواره منجر به تدوین دائره المعارف مجازی در موضوع گرگان شده و از این رو ضمن تاکید بر بر تداوم برگزاری جشنواره ، چاپ کتاب آثار برگزیده را نیز پیشنهاد می نماید.

12. هیات داوران با تقدیر از همه شرکت کنندگان اعلام می دارد تمام دقت و توان خود را جهت بررسی عادلانه آثار به کار برده است ولی در عین حال از اشتباه و خطا به دور نمی باشد امید است که آنچه انجام شده است، موجب رضایت بوده باشد و شرکت کنندگان در جشنواره ، سهو و خطاهای احتمالی را بر دست اندرکاران ببخشند  

   مهستی قدس ولی              احسان ارشاد                           شبیر دائمی

 

به نقل از : خانه‌ی روابط عمومی‌ها

/ 3 نظر / 18 بازدید
فارس پیام - درج آگهی رایگان

سلام سلام شما می توانید با عضویت در سایت فارس پیام ، آگهی مربوط به خدمات ، محصولات و کسب و کار خود در دسته بندی های مختلف ،به صورت رایگان و یا ویژه درج نمائید در صورتی که سایت یا وبلاگ داشته باشید ، می توانید لینک سایت و وبلاگ خود را نیز در آگهی خود درج نمائید . تبادل لینک خودکار نیز میتوانید انجام دهید. وبلاگ های با بازدید بالا لینک ثابت دریافت میکنند. فراموش نکنید که به اعضای جدید نیز 17000 تومان اعتبار رایگان هدیه داده می شود. http://www.farspayam.com

مریم نبوی

قاطعیت داوران در این جشنواره ستودنی بود

پسر گلم

خسته نباشیدی جانانه به هر سه داور محترم[گل]