از دشمن ما تا دوستدار بی منت ما

مدتی است که مطالب زیادی در باب گرگان دوستی در سایت ها در حال انتشار است و هر سایتی متناسب با تفکر و علاقه ای که به شهر گرگان دارد تعریفی خاص از این واژه ارائه می دهد. البته بعضی ها هم اصلا با معنای این واژه کاری ندارند و تنها خصومت شخصی خود را با سایر افراد، مبنایی برای ترجمه این واژه قرار داده اند.

یکی از این ترجمه ها که به تازگی مد شده پان گرگانیسم یا پان گرگانیزم است.  نکته جالب اینجاست که این سایت ها که صد البته مدیرانشان به عینه نشان داده اند نه تنها هیچ علاقه ای برای توسعه گرگان ندارند و حتی یک مطلب کارشناسانه برای ارائه راه های توسعه ای آن منتشر نکرده اند، بلکه تمام تلاش و انرژی خود را برای تخریب چهره های سرشناس این شهر و فعالانی که برای پیشرفت این شهر تلاش می کنند گذاشته اند به گونه ای هر کس مطالب این سایت ها را بخواند فکر می کند تمام شهروندان و مدیران بخصوص مدیران مازنی این شهر برای توسعه تلاش می کنند ولی این یکی دونفر جلوی همه آنها ایستاده اند و نمی گذارند که این تلاش ها به نتیجه برسند.

یکی از این سایتها که مشخصا به تقلید از وبلاگ گرگان ما نام استان را به جای گرگان گذاشته مدتی است که در همین راستا قدم بر میدارد و با تکرار واژه پان گرگانیسم سعی در القای این واژه با تعاریف خاص خود دارد. این سایت که سیاستی شبیه سیاست شبکه های بیگانه، غربی و ضد انقلاب دارد سعی دارد در لباس دوستی که دست آهنی خود را زیر دستکش نخیش پنهان کرده و با استفاده از حاشیه سازی و اتهام به دلسوزان شهر گرگان آنها را به گونه ای مخالف توسعه شهر نشان دهد.

با کمی گشت و گذار در این سایت متوجه می شوید این سایت علی رغم این که نام استان را یدک می کشد و به نوعی از آن سو استفاده می کند با سایر شهر های دیگر استان مانند گنبد کاری ندارد و سعی دارد سال ها عقب ماندگی شهر های استان های همجوار و حتی استان خودمان را به گردن گرگان بیاندازد و آن را با متوقف کردن پیشرفت گرگان جبران کند.

گاهی هم بعد از خواند مطالب این سایت این ذهنیت ایجاد می شود که تمام شهر های استان در حال رقابت با پاریس و لندن هستند و تنها گرگان است که پر از مشکلات اجتماعی و شهری است و عامل این مشکلات هم جریانی است که آنها از آن با نام پان گرگانیسم یاد می کنند. حال جالب اینجاست که در چند موارد افرادی که حتی توانایی تلفظ این واژه را هم نداشتند به نوشتن یادداشت در باره آن پرداختند تا در این سایت منتشر شود. افرادی که حتی یک قدم برای توسعه شهری که در آن زندگی می کنند برنداشته اند و حال که نزدیک انتخابات شده یادشان افتاده در گرگان زندگی می کنند.

ولی باید کمی عمیقتر درباره این موضوع فکر کرد و دلیلی برای این همه مخالفت آشکار با گرگان را در این سایت پیدا کرد.

چرا این سایت و همراهانشان برای مخالفت با گرگان از هر اقدام اخلاقی یا غیر اخلاقی دریغ نمی کنند؟

چرا سعی دارند دوست داران آن را دشمن نشان دهند و گرگان دوستی در قالبی خاص تعریف کنند؟

چرا در شرایطی که تعداد زیادی از چهره های برجسته جریان گرگان دوستی غیر گرگانی هستند و حتی چهره هایی هم که توسط این جریان مورد تقدیر قرار گرفته یا بعنوان چهره ماندگار گرگان انتخاب شده اند غیر گرگانی هستند باز این سایت ها از لفظ پان گرگانیسم استفاده کرده و این گونه القا می کنند که گرگاندوستان غیر گرگانی ها را دشمن گرگان می دانند؟

چرا به شخصیت های دلسوز این شهر اتهام پان گرگانیسم می زنند ولی حاضر نیستند به این موضوع اشاره کنند که حامیان متولد غیر گرگان آن ها کمتر از حامیان متولد گرگان آن ها نیست؟

چرا سعی دارند در میان شهروندان گرگانی دو دستگی ایجاد کنند و جریان گرگان دوستی را عامل آن نشان دهند؟

مرتضی ایزدی در وبلاگ گرگان زمین مطالب و سوالات جالبی را منتشر کرده و توضیحات جالبی را در همین رابطه نوشته که توصیه می کنم حتما بخوانید.

جواب این سوال ها به نظرم یکی از کلید های طلایی رسیدن به هدف جریان ضد گرگان است که  با توجه به این که انتخابات نیز نزدیک است در لباس دایه ای مهربان تر از مادر در حال تکاپو برای تاثیر گذاری در انتخابات شورای شهر گرگان نیز است. تاثیر گذاری که نمونه های آن را فقط در رسانه های دشمن و ضد انقلاب می توان مشاهده کرد. آن هم در شرایطی که همه دلسوزان نظام توصیه کرده اند دوست داران واقعی کشور با ارائه آیتم های یک کاندیدای کارامد مردم را در انتخاب فرد اصلح راهنمایی کنند نه این که با علم کردن افرادی خاص به تخریب با استفاده از روش های غیر اخلاقی، سایر چهره ها بپردازند.

روش این سایت ها در آستانه انتخابات راهی است که هیچ ایرانی مسلمان دلسوز نظام دنبال نمی کند.

صرف هزینه های فراوان برای دست یابی به هدفی خاص آن هم از پولی که منبع آن مشخص نیست در شرایطی که کشور در بحران اقتصادی به سر می برد و توصیه مقامات ارشد نظام حمایت از سرمایه های کشور و صرف هزینه برای توسعه کشور است سوال های بسیاری در ذهن ها ایجاد می کند. هزینه هایی که همه صرف تخریب افراد شده اند. هزینه هایی که سعی در دست گرفتن قدرت رسانه ای یک منطقه به دست خود دارد و برای این کار با استخدام نیروهای غیر متخصص و صد البته غیر حرفه ای بخش رسانه به انتشار مطالبی می پردازد که از هر گونه نظر کارشناسانه علمی خالی است. ان هم در شرایطی که کارشناسان بسیاری وجود دارند که خیلی از آن ها حاضرند بدون دریافت پول و تنها از سر علاقه به این دیار تاریخی برای آن بنویسند و درباره آن توضیح دهند.

در هر صورت فرزندان ناخلف رسانه های بیگانه با پول هنگفتی که در اختیار دارد هم نمی توانند در مقابل اراده شهروندان یک شهر بایستد.

اقدامات گرگان دوستانه انجام شده در طی سالیان گذشته توسط دوستداران واقعی شهر آن قدر قابل تقدیر است که خود مردم تشخصی می دهند چه کسی دوست دار واقعی این شهر است. خود شهروندان می دانند، بودند وهستند افرادی که بدون در نظر گرفتن شهر محل تولدشان تنها به دلیل زندگی در این شهر و نفس کشیدن در هوای این شهر آن را دوست دارند. بودند و هستند افرادی که علی رغم این که متولد گرگان هستند ولی در حاضر در گرگان نیستند و این دوری باعث نشده تا به فکر این شهر نباشند و از دور نیز برای پیشرفت آن تلاش می کنند.

مطمعنا همه آنهایی که در این شهر زندگی کرده اند آن را بی هیچ دلیلی دوست دارند و برای پیشرفت آن قدم بر می دارند و صد البته پیشرفت واقعی یک شهر بدون اتحاد و همدلی شهروندانش به دست نمی آید. پس باید در نظر داشت افرادی که برای اتحاد و همدلی این شهر تلاش می کنند و با اظهار نظرهای کارشناسانه به بیان راه حل علمی برای بر طرف کردن مشکلات آن هستند دلسوز واقعی ابن شهرند و فرقی هم نمی کند که متولد گرگان باشد یا بهشهر یا ساری یا رشت یا شاهرود یا مشهد یا زابل و اصفهان.

به نظرم این نوع تلاش برای گرگان را می توان گرگان دوستی نامید.

 

/ 16 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
گرگان نامه

بدینوسیله از جنابعالی جهت حضور در نشست مشترک نایب رئیس شورای شهر گرگان مهندس عیدالرضا چراغعلی با جمعی از فعالان مطبوعاتی و فضای مجازی که پیرامون مسائل اجتماعی شهر گرگان تشکیل می گردد دعوت بعمل می آید. زمان جلسه :یکشنبه مورخ 05/03/92 ساعت 18 مکان جلسه :خیابان ولی عصر(عج)شالیکوبی،مقابل پاساژ مرسل

مديروبلاگ

باسلام منتظرحضورشمادروبلاگمان هستيم[گل]

ستاد حامیان وبلاگنویسی گرگان

کاندیداهای مورد حمایت وبلاگنویسان گرگان زمین؛ عبدالرضا چراغعلی علی نصیبی اسداله کبیر سیدمهدی شریف موسوی حسین ربیعی فائزه عبدالهی محمدرضا سبطی مهدیه صبوحی سیدمحمد قدس مفیدی علیرضا پزشکپور

ستاد حامیان وبلاگنویسی گرگان

کاندیداهای مورد حمایت وبلاگنویسان گرگان زمین؛ عبدالرضا چراغعلی علی نصیبی اسداله کبیر سیدمهدی شریف موسوی حسین ربیعی فائزه عبدالهی محمدرضا سبطی مهدیه صبوحی سیدمحمد قدس مفیدی علیرضا پزشکپور

خلیج گرگان

درود برادر محمد بهترین و قوی ترین تحلیل بر مبانی گرگاندوستی بود که تا به حال دیدم...

بیمه ارمان

http://www.arman392.blogfa.com/post/10( داستان یک اتش سوزی ) http://www.arman392.blogfa.com/post/9 ( اهمیت بیمه بدنه )

گنجی

سلام و درود خداوند بر شما شب قدر است بیا قدر بدانیم کمی خانه دل ز گناهان بتکانیم کمی شعله افتاده به ملک دلم از فرط گناه دوست را از دل این شعله بخوانیم کمی روح را صیقل آیینه دهیم از دل و جان آه را تا ملکوتش برسانیم کمی عهد بستیم و شکستیم بسی کاش! که ما بر سر عهد وفادار بمانیم کمی التماس دعا

الهه موسوی

دوست گرامی سلام با آدرس جدید "پیدا و پنهان " دوباره آمد...

دبیرخانه سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان

سلام سومین جشنواره وبلاگ نویسی گرگان به مناسبت بزرگداشت روز گرگان(20 شهریور) و در 5 محور توسعه پایدار گرگان، موضوعات فرهنگی و گردشگری، ورزش گرگان، چهره های گرگان و نامه ای به شهردار گرگان آغاز شد. زمان ثبت نام: 14 مرداد لغایت 13 شهریورماه برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره قوانین، موضوعات، اخبار و ... به پایگاه اینترنتی جشنواره به نشانی: http://gorganblog.ir/ مراجعه کنید.