دبرنا

کافیه بخوای از یه نقطه دورتر از شهرداری بیای سمت شهرداری. البته بدون ماشین یا وسیله شخصی. اگه تصمیم داشته باشی اصول شهری رو رعایت کنی و با تاکسی بیای باید درس تصمیم کبری رو دوباره مرورو کنی و یه تصمیم بهتر بگیری. شاید 15 دقیقه اول رو دوام بیاری و جلوی هر تاکسی که جلوت وامیسته بگی شهرداری. اما بعد از این که متوجه شدی 15 دقیقه گذشته و همه تاکسی ها که ماشاالله کم هم نیستند بعد از شنیدن کلمه شهرداری خیلی زود پا رو روی پدال گاز میذارن و دنده رو از یک به دو تغییر میدن، مجبور میشی تصمیم کبری رو عملی کنی و ترجیح بدی برای اولین سواری که از دور چراغ داد دست تکان بدی تا به محض این که جلوت ترمز زد سریع بپری تو ماشین تا نکنه یه مسافر شهرداری دیگه که اونم مثل تو یه ربع منتظره تا یه تاکسی بیاد و سوارش بشه، زودتر جا رو بگیره.

اگر شانس بیاری این سواری نمره گرگان نباشه که ماشاالله کم هم نیستند نمره های غیر گرگانی، می تونی برای 45 دقیقه آینده برنامه ریزی کنی که بعد از رد شدن از ترافیک شالیکوبی، چه کارهایی رو باید در شهر داری انجام بدی. سواری های نمره گرگان معمولا دوست دارند تند برن و مسافرهای تاکسی ها رو ازشون بقاپن. واسه همین ممکنه یکم زهره ترک بشی.

البته فقط فکر رفتن به بانک ملی رو مخصوصا اول، آخر و 12 هر ماه از سرت بیرون کن. راستی یادم رفت بگم که به کرایه هر مسیر 50 تومان اضافه کن و بعد پول رو بده دست راننده تا خدایی نکرده مجبور نشی واسه 50 تومان ناقابل با آقای راننده محترم جروبحث کنی و ایشان هم برای این که تو رو مجبور کنه تا این 50 تومان رو بدی کل درد و بلاهای زندگیشو واست تعریف کنه.

خب تا اینجا اگه سوار یک ماشین سواری پلاک 69 شده باشی که ماشاالله کم هم نیستند میتونی پشت چراغ قرمز تابلو و سازمان آب به مطالعه بپردازی تا بعد از این که چراغ 3،4 بار سبز و دوبارع قرمز شده، راننده کلا بی خیال چراغ بشه و پاشو بذاره رو گاز تا زدوتر به انتهای ترافیک بعد از چراغ قرمز تابلو برسه، والبته باید بگم کمی هم شانس همراهت بوده.

اما اگر اسیر پلاک های دیگه مثل 62، 72، 85، 95 و ... بشی باید بگم کم شانس بودی کلا باید به فکر این نباشی که امروز برای کار اداری به شهرداری می روی وصرفا برای گوش دادن موسیقی ها محلی، آن هم با صدای بلند و دیدن مردمی که در خیابان با سرعتی بیشتر از سرعت ماشینی که سوارش هستی به مقصد می رسند، بیرون از منزل هستی.

 اگه الان شهرداری هستی و همه اینها رو تجربه کردی، پیشنهاد میکنم زودتر برگردی خونه چون وقت ناهار شده. ولی اگه تجربه جدیدی داشتی حتما به من هم بگو تا استفاده کنم.

/ 2 نظر / 5 بازدید
گنجي

سلام مهندس خدا قوت به اميد بهترين ها شاد باش و ديرزي