من هم همشهری شمام

ما همشهری شماییم.

درست قبل از تغییرات مدیریتی در همشهری گلستان بود که این تبلیغات روی بیلبوردها رفت. تبلیغاتی که گرچه مدیریت جدید همشهری در استفاده بهینه از آن ناتوان بود ولی تجربه ای جدید از روزنامه نگاری را در استان به روزنامه نگاران نشان داد.

ویژه نامه استانی روزنامه همشهری از دی ماه 1390 رسما کار خود را آغاز کرد. گرچه شروع کارش نیز با حاشیه هایی همراه بود ولی به هر حال تیم منتخب همشهری تهران کار خود را آغاز کرد و توانست در کمتر از یکسال فعالیت ثابت کند که می شود در گرگان و استان هم روزنامه داشت. این تیم را در ابتدا من مدیریت می کردم. بعد از مدت کوتاهی سیاوش کیانی پور دبیر استان گلستان شد و توانست با ورود افراد جدید به تحریریه این روزنامه را متحول کند. چاپ روزانه نزدیک به 10 هزار کلمه کاری نبود که هر کس بتواند آن را انجام دهد ولی تیم جوان همشهری توانست در کلیه زمینه های مطبوعاتی با انتشار گزارش اخبار و مصاحبه های تولیدی سابقه ای درخشان از خود به جای بگذارد. این تلاش های شبانه روزی توانست با انتشار مطالب و ویژه نامه هایی مانند روز خبرنگار روز گرگان روز ورود رئیس جمهور به گرگان روز گردشگری روز عصای سفید و ... خودش را با صداقت، حسن نیت و در عین فروتنی بیش از پیش به جامعه مطبوعاتی که اکثر آنها اهل ادعا هستند ثابت کند.

جامعه ای اکثر آن ها درگیر مسائل سیاسی و جناحی خود هستند و کمتر وقت دارند مانند جوانان همشهری به مشکلات و معضلات جامعه بپردازند و آنها را از نزدیک بررسی کنند.

جامعه ای که هر از گاهی مراسم هایی برای تقدیر از خودشان برگزار می کنند.

جامعه ای که هفته ای یک بار مطاب، آن هم از خبرگزاری ها چاپ می کنند و ادعا می کنند روزنامه نگارند و برای خودشان کلی بروبیا دارند ولی در این جامعه جایی برای جوانان همشهری نمی گذارند.

الان بعد از مشکلاتی که مدیریت جدید همشهری که حالا دیگر جدید نیست و تیم منتخب تحریریه ایشان در روزنامه به وجود آورد خانم موسوی عهده دار مسئولیت این تحریریه شده خرابه ای که سرپرست بر جای گذاشته را تحویل گرفته ولی توانسته در مدت کوتاهی آنچنان تغییری در تولیدات روزنامه بوجود آورد که من فکر کردم شاید کلا سرپرست تهران هم عوض شده. مطالب تولیدی جذاب و با کیفیت که حاصل دسترنج جوانانی است که خیلی از آنها نامشان فقط در همشهری دیده می شود.

آموزش های حرفه ای همشهری به خبرنگاران باعث شده این تیم جوان و تقریبا بی تجربه از با تجربه هایی چون خبرگزاری فارس و پژواک سخن هم سرتر باشند و با بی ادعایی کامل و فروتنی در گوشه ای از این شهر از نگاهی عادلانه، منصفانه و خیرخواهانه به فکر راه حلی برای مشکلات بزرگ این شهر باشند.

از صمیم قلب برای این تیم تلاشگر و جوان آرزوی موفقیت دارم و مطمعن هستم آینده ای روشن در نزدیکی این دوستان خوب ما قرار دارد.

/ 2 نظر / 43 بازدید
درب نو

سکان کشتی استانداری گلستان به دست چه کسی سپرده خواهد شد/

ali

با سلام پیرو آخرین اخبار دریافتی از تهران و گرگان بخت دکتر حسن صادقلو برای تصدی این سمت از سایر رقبا بیشتر می باشد. دکتر صادقلو دارای دکترای تاریخ و دکترای روش شناسی تاریخ علم می باشند. سوابق اجرایی و مدیریتی ایشان : نماینده دوره دوم مجلس شورای اسلامی(67-1363) عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی معاون پشتیبانی و اداری-مالی وزارت آموزش و پرورش(78-76) معاون حقوقی و امور مجلس وزارت آموزش و پرورش(80-78) مشاور وزیر علوم و مدیرکل دفتر وزارتی وزارت علوم،تحقیقات و فناوی(73-1371) رایزن علمی و سرپرست مدارس خارج از کشور در حوزه کشورهای CIS (83-1380) نماینده وزرای علوم و آموزش و پرورش در کمیته های مختلف مسئول راه اندازی پارک علم و فناوری دانشگاه تهران (87-1383) قائم مقام توسعه پردیس فنی دانشگاه تهران (90-1387) راه اندازی پژوهشکده تاریخ اسلام (91-1388) مسئول راه اندازی انجمن آثار و مفاخر فرهنگی (انجمن آثار ملی آثار سابق) مدرس دانشگاه و مراکز تربیت معلم مدیر کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران رئیس کتابخانه مرکزی و مرکز نشر دانشگاه تربیت مدرس ان شاء الله با انتخاب این چنین مدیرانی شایسته و حمایت بی شائبه از آنان ش