همه جا به نام شهدا و به کام...ساخت و ساز در ارگ ساسانی

به گزارش «تابناک»، به تازگی و بعد از مدت ها کش و قوس، بالاخره ساخت و ساز ضریح شهیدان گمنام در کنار ارگ تاریخی شهرستان انار دوباره از سر گرفته شد تا بار دیگر موضوع رعایت نکردن حریم این ارگ ساسانی به سوژه رسانه های داخلی و خارجی تبدیل شده و اعتراض دوستداران میراث فرهنگی را به دنبال داشته باشد؛ در حالی که فرماندار انار حاضر نیست که حتی مخالفان این طرح را دوستداران میراث فرهنگی بداند.

ماجرا به این صورت آغاز شده که چندی پیش مسئولان شهرستان انار تصمیم می گیرند که در 70 متری ارگ تاریخی شهرشان -که در دوران پیش از اسلام بنا گذاشته شده و در دوران اسلامی تکمیل شده است- عمارتی برای گرامیداشت شهدای گمنام بسازند اما مخالفت ها با محل انتخاب شده برای این کار منجر به توقف ساخت و ساز می شود تا بعد از مدتی کش و قوس و در حالی که معاون حفظ و احیای سازمان میراث فرهنگی اعلام کرده بود که ممکن است احداث مقبره به حریم منظری ارگ انار خدشه وارد کند و سازمان میراث فرهنگی در حال بررسی نقشه‌های بنای یادبود شهدا است تا در این زمینه نیز مشکلی ایجاد نشود، به ناگهان کار ساخت و ساز از سر گرفته می شود!

 

ادامه مطلب را از آدرس اصلی آن در سایت تابناک بخوانید.

/ 5 نظر / 42 بازدید
امیررضا

ای که گل گفتی به نام شهدا و به کام . . ! عقل هم خوب چیزیه به خدا!!

محمد

سلام هم دانشگاهی خوبم ... تو جامعه مجازی دانشجویان منتظرتم ... همه دانشجوها جمع شدیم اونجا -- http://unikade.ir

فرزاد

عتیقه گردی یا احداث یادمان ؟

خلیج گرگان

اونایی که از ارزشهای دفاع 8ساله بی خبرن علی الخصوص نسل چهارمی ها با این حرکاتی که انجام میگیره از این ارزشها دورتر و دورتر میشن.... متاسفم که تمام ارزشهامون داره اسیر و نابود این بی عقلیها و بی موالاتی و بی تدبیری ها میشه!!! خیلی سختمه که بگم این کارها داره با برنامه ای انجام میشه که جامعه از درون تهی شدمونو نابودتر کنه... اللهم عجل لولیک...