اطلاق نام پرشکوه گرگان بر دومین برج بلند ایران

در جلسه علنی امروز (12 آذر) شورای شهر، از میان نام های پیشنهادی برای اطلاق بر المان میدان بسیج، نام "گرگان" بیشترین رای را کسب کرد تا از این پس دومین برج بلند ایران با نام برج یا المان گرگان شناخته شود.

عبدالرضا چراغعلی رئیس کمیسیون نامگذاری شورای شهر و مسئول کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیست شهری شورا با اعلام این مطلب گفت: برج گرگان در میدان بسیج با بیش از 57 متر ارتفاع در ورودی شهر و مجاورت بلوار هیرکان، بعد از برج میلاد تهران بلندترین برج ایران است.

لازم به ذکر است انتخاب نام گرگان برای برج مذکور طی یک رای گیری فشرده و پس از بروز حاشیه هایی از ماه های گذشته و البته نشست کنونی صورت پذیرفت.

المان گرگان در چهار طبقه و یک طبقه زیرزمین دارای کاربری های توریستی، خدماتی، مخابراتی، تجاری و اداری بوده و ساخت آن در ورودی شهر از سوی تهران با این ارتفاع بلند و زیبایی خاص، ابهت مناسبی از شهر در ذهن گردشگران ایجاد کرده است.

دسترسی به میدان بسیج از ضلع شمالی و با استفاده از زیرگذر انجام شده و در اطراف زیرگذر نیز محوطه هایی با کاربری پارکینگ احداث شده است.

قرار است گردشگران حاضر در پیرامون المان گرگان و میدان بسیج با نصب ابزار لازم از اینترنت وایرلس رایگان استفاده نمایند. اقدامات لازم برای نورپردازی این المان نیز در حال انجام است.

در این بین شایسته است شهرداری گرگان با جا به جایی برخی تابلوهای نصب شده در بلوارهای منتهی به میدان و نمادهای پیرامونی نسبت به ایجاد دیدی زیبا از المان گرگان اقدام نماید.

المان گرگان در میدان بسیج توسط شهرداری گرگان احداث شده است.

منبع : گرگان ما

/ 2 نظر / 19 بازدید
پسر گلم

وقتي نام گرگان راي اول رو مياره يعني اينكه هنوز ميشه به وفاداري مردم به اين شهر اميدوار بود.

reza

بنازم به نامش و به جایگاهش در کشور..