نرمه خل منتشر شد

کتاب اشعار به گویش گرگانی همراه با لغت نامه وسی دی دکلمه منتشر شد.
این کتاب که مشتمل بر 29 غزل، 3ترانه،2مثنوی ،2 نثر و یک قطعه است همراه لغت نامه ای مشتمل بر بیش از 500 لغت با فونتیک و اعراب گذاری است.
نویسنده کتاب نرمه خل، احمد اخوان متولد 1353 از خانواده‌ای گرگانی میباشد.
وی شعر را از 12سالگی آغاز کرد و کتاب حاضر نیز گلچینی ازنمونه اشعار گرگانی اوست.
این نویسنده بیش از 2سال صرف گرد آوری لغات همراه معنی و ریشه لغات و اصطلاحاتی کرده که گنجینه ای ارزشمند برای گرگان محسوب می شود.


احمد اخوان ضمن تحقیق در زمینه فولک،سالها در هند به فراگیری یوگا پرداخته و در حال حاضر از مدرسین با تجربه در ایران و بنیانگذار سبک خزیر یوگا میباشد.

وی همچنین آثار متعددی در گونه‌های مختلف شعری دارد و از کارهای معروف او می توان به تیترا‍ژ پایانی سریال چهارخانه که از شبکه 3 پخش شد اشاره کرد.
نرمه خل توسط انتشارات آوای مهربانی و با قیمت 7000 تومان به زودی به بازار عرضه می‌گردد.

/ 8 نظر / 17 بازدید
پسر گلم

باعث افتخار گرگان است [گل]

ستاره

اینکه بعضی ها (نورمفیدی-امام جمعه گرگان) همایش برگزار کنند " نقش من و نقش روحانیت و دفاع مقدس " یعنی من یک طرف ترازو و کل روحانیت و دفاع مقدس طرف دیگر. که یعنی اگر من نبودم دفاع مقدس هم نبود. اینها رنگ و بوی شرک میدهد و این آدم میخواهد خودش را مطرح کند. خودش را از خلافهایی که کرده مبرا کند. نورمفیدی از سران فتنه در منطقه که 30 سال به چپاول منابع طبیعی و موقوفی پرداخته... اطلاعرسانی کنید تا جلوی همایش را بگیرند .. مبادا دوباره فتنه سبز فعال شود

زنگ وزرش

درود[گل] قالب جدید مبارک در منزل جدید منتطر شما هستم لینک فراموش نشود سربلند باشید[گل]

احمدرضا

کتاب باحالیه ها ممنون که آگاه کردی مرا[تایید]

زنگ وزرش

درود[گل] آخه تا جایی که یادمه قالبتون چیز دیگه ای بود[سوال] بد نیست گاهی بجای جواب دادن در بخش نطرات خودتون سری هم به ما بزنید